Hoppa till innehåll

Folkuniversitetet stockholm prova på

Folkuniversitetet stockholm adress

  Ta chansen att prova en lektion i svenska med våra fantastiska lärare på Folkuniversitetet Stockholm! Boka nu Välkommen på en gratis lektion i Svenska B1 i vår skola i centrala Stockholm!.

Folkuniversitetet prova på

Till prova på-lektionen tar vi emot upp till 12 besökare, ordinarie kurser har plats för upp till 7 per grupp. Anmälan och mer information För att boka en plats på prova på-lektionen klickar du på boka-knappen här på sidan.


 • Gratis kurser stockholm
 • Kreativa kurser stockholm

  På Folkuniversitetet i Stockholm kan du välja bland hundratals kurser, föreläsningar och utbildningar. Vi har även kursverksamhet i Solna, Järfälla, Nacka, Bagarmossen och Upplands Väsby.

  Roliga kurser stockholm

  Prova på- Filmkommunikation Plats Stockholm Vår prova-på-presentationen ger dig ett smakprov på hur vår ordinarie grundkurs i Filmkommunikation är upplagd och du får samtidigt en möjlighet att ställa frågor direkt till vår kursledare och se våra lokaler.
 • folkuniversitetet stockholm prova på
 • Folkuniversitetet kontakt

  Prova på-dagar på Balettakademien. Under Balettakademiens prova på-dagar får du prova på delar av vårt kursutbud helt gratis. Hitta din nya favoritkurs den och 27 augusti! Våra prova på-klasser är ett perfekt tillfälle att prova olika dansstilar, lärare och nivåer.

   Folkuniversitetet gratis kurser

  På våra prova på-dagar kan du testa massor av kurser i olika ämnen. Alla prova på-kurserna är gratis och online, men du behöver boka en plats.


  Folkuniversitetet öppettider

  På Balettakademiens danskalas bjuder du dina kompisar på ett kalas där ni får uppleva dans och musik och ha roligt tillsammans. Läs mer. Balettakademien Stockholm har danskurser för barn, ungdomar och vuxna samt fem heltidsutbildningar i dans, musikal och skådespeleri. Ta steget hit!.

  Gratis kurser stockholm

 • Folkuniversitetet Stockholm. Sommarkursen är ett bra tillfälle att under en sommarvecka prova på silversmyckesmide, eller att utveckla sina tidigare kunskaper.


 • Roliga kurser stockholm